Stavba

GSM Kamery: Top 6 Vecí Ktoré Musíte Vedieť

Zvažujete umiestnenie bezpečnostnej kamery do oblasti ktorá nieje pokrytá WiFi signálom ani prístupm na internet?

Naše bezpečnostné GSM kamery budú vašim mobilným riešením, ktoré nevyžaduje internetové ani elektrické pripojenie.

V tomto krátkom článku popíšeme všetko, čo potrebujete vedieť o mobilných 3G/4G/5G bezpečnostných kamerách a pomôžeme vám získať dokonalý prehľad o mobilných bezpečnostných kamerách.

Pozor! Pozrite si našu exlkuzívnu ponuku:

Pozrite si širokú ponuku produktov Reolink bezpečnostných kamier. Bezdrôtových aj pripojených, vonkajších aj vnútorných.

Čo sú bezpečnostné GSM kamery

Systémy mobilných bezpečnostných kamier sú dobrou náhradou PoE kamier a tradičných bezdrôtových bezpečnostných kamier vyžadujúcich počítacovú sieť na prenos údajov.

Namiesto použitia vyhradeného internetového pripojenia, mobilná monitorovacia kamera prenáša obrazové signály cez sieť mobilného operátora, čo z nej robí ideálne bezpečnostné riešenie pre miesta bez internetu a zdroja napájania.

Mobilné bezpečnostné kamery fungujú podobným spôsobom ako váš mobilný telefón: v riadiacej doske kamery je nainštalovaný GSM modul, ktorý môže bezdrôtovo vysielať signál cez mobilného operátora priamo do vášho smartfónu.

Keďže mobilné bezpečnostné kamery je možné prevádzkovať len v sieti 3G/4G/5G, označujú sa často aj ako mobilné 3G/4G LTE/5G bezpečnostné kamery.

Upozorňujeme, že na prenos videa je potrebná SIM karta a aktívny dátový prenos pre bezpečnostnú 3G/4G/5G GSM kameru. Niektorí bežní operátori ponúkajú špecifickú službu pre GSM bezpečnostné kamery napájané z batérií / solárnych systémov, ako sú Verizon, AT&T, T-Mobile atď.

Kde Môžete Inštalovať Mobilné Bezpečnostné Kamery

Existuje teda nejaké obmedzenie pre inštaláciu WiFi a GSM bezpečnostnej kamery napájanej pomocou batérie?

Zjednodušene povedané, pokiaľ máte pokrytie mobilným signálom (môžete telefonovať a odosielať SMS), nemali by ste mať problém umiestniť GSM bezpečnostnú kameru na požadované miesto.

A keďže mobilné bezpečnostné 3G/4G/5G kamery  môžu pracovať aj bez pevného pripojenia na internet, sú ideálne najmä pre oblasti, kde nie je k dispozícii silný Wi-Fi signál, alebo klasické káblové pripojenie na internet a rovanko nepotrebujú ani zdroj elektrickej energie.

Stručne povedané, bezpečnostné GSM kamery sú ideálne pre:

 • Staveniská
 • Stodoly, farmy a ranče
 • Lode, doky a prístavy
 • Rekreačné domy, chaty a prístrešky
 • karavany, kempingy a vozíky s potravinami
  sklady
 • Štúdie voľne žijúcich živočíchov
 • Hotely & Airbnb izby

Výhody a Nevýhody Mobilných Bezpečnostných Kamier

Nič nie je dokonalé a bez chýb.

To isté platí aj o mobilných bezpečnostných kamerách.

Tu sú klady a zápory GSM kamerových systémov, aby ste ich mohli objektívne posúdiť.

Výhody

Flexibilné Umiestnenie

Pretože väčšina GSM bezpečnostných kamier je napájaná z batérií a časť z nich je možné napájať aj solárne, nie je potrebná žiadna elektrická zásuvka.

Pre bezpečnostné GSM kamery nie je potrebná ani WiFi sieť.

V zásade tak môžete umiestniť 3G/4G LTE/5G bezpečnostné kamery kamkoľvek kde požadujete monitorovanie a živý obraz (aj záznam) môžete jednoducho zobrazit priamo cez váš mobilný telefón.

Akonáhle sa vaše bezpečnostné potreby zmenia, môžete ľahko premiestniť svoj GSM bezpečnostný systém na nové miesto.

Jeden z používateľov kamery Reolink Go p. Jens nainštaloval svoju bezdrôtovú bezpečnostnú kameru na svoju stodolu (nafotke nižšie) – žiadne zbytočné káble, alebo vyvŕtanie dier.

Bezpečnejšie

V porovnaní s bezpečnostnými kamerami, ktoré sa pri prenose údajov spoliehajú na internet, sú bezpečnostné kamery, ktoré používajú GSM pripojenie oveľa bezpečnejšie a pre narušiteľov je ťažké hacknúť mobilný bezpečnostný systém.

Nechápte to však špatne – existujú aj zabezpečené bezdrôtové kamerové systémy typu point-to-point (P2P).

Napríklad Reolink používa najvyššiu úroveň bezpečnostnej ochrany svojich monitorovacích kamier vrátane šifrovania SL, šifrovania WPA2-AES a SSL-TLS, aby sa zabránilo možnému ohrozeniu súkromia používateľov systému.

Okrem toho, v prípade neočakávaného výpadku napájania sú bezpečnostné kamery a systémy s GSM funkciou napájané z batérií a solárnych panelov stále schopné prevádzky.

Jednoduchá Inštalácia

Podobne ako bezdrôtové bezpečnostné kamery, aj mobilné kamery 3G/4G LTE/5G bezpečnostné kamery si môžete sami nastaviť v priebehu pár minút.

Jednoducho vložte do svojej GSM kamery sim kartu a pripojte napájanie.

Po stiahnutí aplikácie Reolink do vášho smartfónu ľahko získate prístup ku všetkým funkciám bezpečnostnej kamery a k živému obrazu, takže ľahko zistíte čo sa na monitorovanom mieste deje.

Vzdialené Sledovanie Odkiaľkoľvek

Tradičné bezdrôtové kamerové systémy pre domáce použitie sú bez internetu nepoužiteľné, ak chcete sledovať živé video, alebo záznam na diaľku.

Ale mobilné GSM bezpečnostné systémy nie!

Ako už bolo uvedené vyššie, bezpečnostné kamery s GSM pripojením vám umožnia živý prenos videa kdekoľvek priamo na smartfón, a to aj bez pripojenia Wi-Fi a bez zdroja elektrickej energie.

Nevýhody

Cena GSM Systémov Pre Domáce Zabezpečenie Môže Byť Vysoká

Cena bezdrôtovej bezpečnostnej kamery s WiFi a batériou je určite jednou z vašich TOP priorít.

A tu je realita, ktorej musíte čeliť: GSM bezpečnostné kamery sú rádovo drahšie ako iné typy kamier.

Nielenže samotná GSM kamera je vďaka vyspelej technológii drahšia, musíte tiež počítať s ďalšími nákladmi na dátový plán (SIM karta s platenými dátami) od mobilného operátora.

Náklady na konkrétny mobilný dátový plán GSM bezpečnostného systémov sa budú líšiť v závislosti od výberu operátora a zvoleného objemu dát (od 1 GB do vyššie).

Upozorňujeme, že kontinuálny prenos živého obrazu a manuálne aktivované nahrávanie môžu zvýšiť spotrebu údajov, čo znamená, že za dátovú službu GSM bezpečnostnej kamery budete možno musieť zaplatiť viac peňazí.

Dôležité: Aj keď je cena 3G/4G LTE GSM bezpečnostných kamier trochu vyššia, určite medzi nimi nájdete aj cenovo dostupné modely, ako napríklad batériová a solárna bezpečnostná kamera Reolink Go.

A ak máte pocit, že GSM monitorovacie kamery nie sú cenovo dostupné, vyskúšajte tieto alternatívne vysoko kvalitné bezpečnostné kamery v našej ponuke.

Kvalitu GSM monitorovacích kamier je pre vás ťažké posúdiť

Ak vyhľadávate na internete WiFi, alebo GSM bezpečnostné kamery napájané pomocou batérií určite nájdete niekoľko možností.

Avšak väčšina predávaných GSM bezpečnostných systémov je od neznámych značiek.

A čo recenzie na GSM bezpečnostné kamery a systémy?

Málo a diskutabilné!

Takže v podstate nemáte dôveryhodnú referenciu a neviete, či by ste mali použiť svoje peniaze nakúpu neznámej značky batériových WiFi bezpečnostných kamier napájaných z batérie, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli.

Naviac niektoré mobilné bezpečnostné kamery 3G/4G/5G so SIM kartou môžu v prvých mesiacoch fungovať dobre. Následne môžu tieto GSM kamery trpieť poruchami slabého signálu a nedokážu posielať  upozornenia ani fotografie do vašich telefónov.

Dôležité: Pri kúpe vhodného mobilného bezpečnostného systému sa odporúča zvoliť si renomovanú značku bezpečnostných kamier, ktorá ponúka aj kvalitný popredajný servis. Ak narazíte na akékoľvek problémy, získate okamžitú technickú podporu.

Výdrž batérie GSM 3G/4G LTE/5G mobilných bezpečnostných kamier ostáva naďalej problémom

V prípade mobilných bezpečnostných GSM kamier napájaných batériou je dôležitá funkcia upozornenia na vybitú batériu. Ak kamera takúto funkciu nemá, batéria sa vybije a kamera prestane fungovať v tom najmenej vhodnom čase.

Táto príručka ponúka návod ako predĺžiť výdrž batérie bezdrôtových bezpečnostných kamier, môže poskytnúť aj referenciu pre GSM bezpečnostné kamery napájané z batérie.

Najlepšie je, aby vám mobilné GSM kamery napájané z batérií posielali upozornenia o stave batérie, takže budete vždy informovaní o úrovni nabitia batérií a viete včas vymeniť / dobiť batérie.

Dôležité: Nabíjateľné GSM bezpečnostné systémy napájané z akumulátorov vám ušetria náklady na častú výmenu klasických batérií.

Ešte lepšie je, ak má vaša bezdrôtová GSM bezpečnostná kamera možnosť pripojiť solárny panel kôli zálohovaniu napájania, z ktorého môže systém získavať nepretržité napájanie.

Je Výhodné Kúpiť Si GSM Bezpečnostný Systém

Teraz, keď ste sa dozvedeli o výhodách a nevýhodách GSM bezpečnostných kamier, môžete sa pýtať aj túto otázku:

Je teda vhodné investovať do GSM bezpečnostného systému?

Jednoduchá odpoveď znie: záleží na tom, či ho skutočne potrebujete.

Užívatelia sa nás často pýtajú: Je možné používať bezpečnostnú kameru bez WiFi? Existuje domáci monitorovací systém, ktorý nepotrebuje internet?

Ak máte rovnaké požiadavky a zabezpečenie nieje možné riešiť bežným spôsobom, bez pochýb je najlepšou voľbou GSM kamera.

S postupným vývojom GSM technológí sa systémy zabezpečenia prevádzkované cez mobilných operátorov stali bežne dostupnými.

Najlepšia Mobilná Bezpečnostná Kamera pre Vaše Potreby

Ako je uvedené vyššie, možnosti mobilných bezdrôtových bezpečnostných 3G/4G/5G kamier sú stále obmedzené.

Dobrou správou je, že renomovaný výrobcovia bezpečnostných kamier postupne prichádzajú s radom vylepšení pre mobilné bezpečnostné kamery.

Napríklad spoločnosť Reolink uviedla na trh svoju prvú GSM bezpečnostnú kameru napájanú z batérií v kombinácii so solárnym článkom, prijateľnou cenou a slušnou kvalitou.

Mobilná bezpečnostná kamera Reolink Go je navrhnutá tak, aby vyhovovala vašim bezpečnostným potrebám na miestach bez zdroja Wi-Fi a napájania, poskytuje ideálne bezpečnostné riešenie pre vaše stodoly, farmy, člny, kempy, staveniská, dovolenkové domy, karavany atď.

Okrem bežných funkcií, ako je 100% bezdrôtová prevádzka, rozlíšenie 1080p Full HD, krytie IP65 odolnosť voči poveternostným vplyvom, obojsmerný zvuk, Reolink Go vyniká oproti konkurencii perfektným Starlight nočným videním, čo znamená všší jas a viac detailov aj v úplnej tme.

Aktualizácia: Vonkajšia GSM bezpečnostná kamera Reolink Go je teraz plne funkčná vo viacerých krajinách a regiónoch, vrátane Slovenska ci USA, Veľkej Británie, Kanady, Nemecka, Talianska, Francúzska atď.

Pozrite si video nižšie a posúďte špičkovú kvalitu obrazu GSM bezpečnostného systému Reolink Go (video zdieľané Jensom na jeho YouTube kanáli).

 

Reolink Go

100% Bezdrôtová 3G/4G LTE Mobilná Kamera

Nepotrebujete Wi-Fi ani napájanie; Nabíjateľná batéria alebo solárne napájanie; 1080p Full HD; Starlight Nočné Videnie; Obojsmerný zvuk; Živé zobrazenie kedykoľvek a kdekoľvek.

Najlepšie lacnejšie alternatívy: V prípade, že mobilné bezpečnostné kamery a systémy sú pre vás príliš nákladné, a možnsť nahrávať videá na mieste je dostatočná, Reolink Argus 2 je pre vás alternatívna bezdrôtová kamera s nabíjateľnou batériou a možnosťou solárneho napájania.

Kamera je dodávaná s inteligentným senzorom pohybu PIR a vstavaným slotom na kartu microSD. Aj keď nemôžete sledovať živý obraz v telefóne ani prijímať okamžité upozornenia, keďže nie je k dispozícii pripojenie na internet, no udalosti detekcie pohybu kamera uloží na microSD kartu a neskôr ich môžete skontrolovať.

Toto video zdielané používateľom kamery Reolink Argus 2 najlepšie preukáže, ako táto kamera odoláva nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Bump: Chráňte svoje zariadenia pred krádežami a vandalizmom! V tomto príspevku sa dozviete, ako chrániť vonkajšie bezpečnostné kamery napájané z batérií pred nimi.

Reolink Argus 2

100% Bezdrôtová Starlight Kamera

Nabíjateľná Batéria a Solárne Napájanie; Vonkajšie / Vnútorná Použitie; 1080 Full HD; Starlight Nočné Videnie; Obojsmerné Audio; Živé Zobrazenie Kedykoľvek a Kdekoľvek.

Časté Otázky o Mobilných Bezpečnostných Kamerách

Aby ste získali hlbší prehľad o GSM bezpečnostných kamerách, doplnili sme tu niekoľko často kladených otázok o bezdrôtových mobilných bezpečnostných kamerách.

Môžu Byť Mobilné Bezpečnostné Systémy Pripojené na WiFi

Pre väčšinu GSM bezpečnostných kamier pre domácnosti (vrátane Reolink Go) platí, že nemôžu pracovať s WiFi alebo hotspotom vášho telefónu, pretože sú v prvom rade navrhnuté tak, aby fungovali výhradne na miestach, kde nie je k dispozícii internet.

Ak je na mieste, ktoré chcete monitorovat pripojenie WiFi, bezpečnostná kamera Reolink Argus 2 s batériou a solárnym panelom je najlepšou funkčnou aj cenovou voľbou.

Ako Môžete Maximalizovať Využitie Údajov Vašich Mobilných Monitorovacích Kamier

Ďalej uvádzame niekoľko praktických spôsobov, ako optimalizovať spotrebu mobilných dát, ktoré bezpečnostné GSM kamery využívajú:

 • Umiestnite svoje vonkajšie GSM monitorovacie systémy do oblastí s nízkou premávkou, aby ste znížili nechcené videá spúšťané pohybom.
 • Upravte citlivosť detekcie pohybu vašich 3g/4g LTE mobilných bezpečnostných kamerových systémov, aby ste zabránili falošným poplachom.
 • Prezerajte si živý obraz, alebo prehrávajte zaznamenané udalosti z vašich GSM kamier napájaných z batérie, alebo solárnym panelom v nižšom rozlíšení.
 • Nainštalujte svoje GSM bezpečnostné systémy v dobrom pokrytí mobilným signálom.

Mám telefón iPhone 8 a SIM Kartu od Operátora T-Mobile. Ak si Kúpim SIM Kartu od Operátora 4ka pre Moju GSM Kameru Reolink Go, Môžem si Stále Prezerať Živý Obraz z Kamery Cez Môj Telefón

Absolútne áno!

Stačí si zakúpiť dátový program (SIM karta) od podporovaných mobilných operátorov. Výber poskytovateľa služieb pre váš telefón nemá vplyv na funkčnosť GSM bezpečnostnej kamery.

Existuje Možnosť, Aby Dve Bezdrôtové GSM Kamery Pracovali Iba s Jednou SIM Kartou

Jedna SIM karta môže pracovať iba s JEDNOU bezpečnostnou GSM kamerou. Jedno 3G/4G pripojenie je možné zdieľať medzi viacero IP kamier (cez GSM modem). Môžete sa poradiť s poskytovateľom mobilných služieb a zistiť, či môžu poskytnúť zľavu na nákup balíka služieb.

Všetky komentáre sú vítané

Máte ďalšie otázky týkajúce sa GSM bezpečnostnej kamery alebo jej alternatív? Dajte nám vedieť, ak tak urobíte a nezabudnite sa pozrieť na dôležité veci týkajúce sa GSM bezpečnostných kamier spomenutých vyššie!